VIII. EPTA MEĐUNARODNO NATJECANJE MLADIH PIJANISTA
8th EPTA International Young Pianists Competition

Osijek, 3. – 6. travnja 2013.
Osijek, 3 – 6 April 2013

ZAVRŠNI KONCERT I DODJELA NAGRADA
THE FINAL CONCERT AND THE AWARD CEREMONY

1. J. S. Bach: Das Wohltemperierte Klavier 1, Preludij i fuga u Fis-duru BWV 858 / Prelude and Fugue in F sharp major BWV 858
Dora IVEKOVIĆ (1997.) Hrvatska / Croatia
Nagrada “Ira Švarc”- posebno priznanje za najbolju izvedbu preludija i fuge J. S. Bacha /
“Ira Švarc” Award – Special recognition for the best performance of Prelude and Fugue by J. S. Bach

2. C. M. von Weber: Rondo brillante u Es-duru op. 62 / Rondo Brillante in E flat major op. 62
Elizabeta BARIŠIN (2000.) Hrvatska / Croatia
1. nagrada u A kategoriji / 1st award in Category A

3. W. A. Mozart: Sonata u B-duru KV 333 – I. st. / Sonata in B flat major KV 333 – 1st movement
D. Kempf: Dječja suita – Harfa trave / Children’s suite – Grass Harp
Mia PEČNIK (2000.) Hrvatska / Croatia
1. nagrada u A kategoriji /1st award in Category A
Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe /
Croatian Composers Society Award for the best performance of the compulsory composition

4. F. Chopin: Poloneza u c-molu op. 40 br. 2 / Polonaise no. 2 in C minor op.40
B. Papandopulo: Studija br. 4 / Study no.4
Petra BUGARIN (1997.) Hrvatska / Croatia
1. nagrada u B kategoriji / 1st award in Category B
Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe /
Croatian Composers Society Award for the best performance of the compulsory composition

5. F. Chopin: Poloneza u As-duru op. 53 / Polonaise in A flat major op. 53
Ivan KRPAN (1997.) Hrvatska / Croatia
1. nagrada u B kategoriji / 1st award in Category B

6. F. Liszt: Mađarska rapsodija br. 13 / Hungarian Rhapsody no. 13
Roland GRLICA (1995.) Hrvatska / Croatia
1. nagrada u C kategoriji / 1st award in Category C

7. D. Pejačević: Život cvijeća – Crveni karanfil op. 19 br. 6 / Flower’s Life – Red Carnations op. 19 no. 6
F. Chopin: Balada br. 1 u g-molu op. 23 / Ballad no. 1 in G minor op. 23
Rustam ZEYNALOV (1995.) Azerbajdžan / Azerbaijan
1. nagrada u C kategoriji / 1st award in Category C
Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe /
Croatian Composers Society Award for the best performance of the compulsory composition
Nagrada KDZ – zlatnik s motivom Zagreba za najbolje plasiranog natjecatelja /
Zagreb Concert Management Award – Golden coin with a motif of Zagreb for the best placed competitor overall

Kategorija C / Category C

1 Zeynalov Rustam Azerbajdžan/Azerbaijan 98,00 I.
2 Grlica Roland Hrvatska/Croatia 95,60 I.
3 Biškup Marko Hrvatska/Croatia 88,00 III.
4 Ivić Antun Hrvatska/Croatia 81,00

Na završnom koncertu nastupit će: / On the Final Concert and the Award Ceremony will play:

Rustam Zeynalov, Azerbajdžan / Azerbaijan
D. Pejačević: Život cvijeća – Crveni karanfil / Blumenleben – Rote Nelken
F. Chopin: Balada br.1 u g- molu op. 23/ Ballad no 1 in G minor op. 23

Roland Grlica, Hrvatska / Croatia
F. Liszt: Mađarska rapsodija br. 13 / Hungarian Rhapsody no 13

Nagrada koncertne direkcije Zagreb – Zlatnik s motivom Zagreba za najbolje plasiranog natjecatelja / Zagreb Concert Management Award – A Golden Coin with a motif of Zagreb for the best placed competitor
overall Rustam Zeynalov

Za organizacijski odbor /
For Organising Commitee:
Josip Uglik

Imena natjecatelja koji su prošli u II. etapu
/ Names of the competitors for the 2nd stage

Kategorija C – II. etapa / Category C – 2nd stage
Subota, 6. travnja / Saturday, April 6
10,00 h / 10,00 a.m.

Redoslijed nastupa:

1. ZEYNALOV RUSTAM, Azerbajdžan / Azerbaijan
2. BIŠKUP MARKO, Hrvatska / Croatia
3. GRLICA ROLAND, Hrvatska / Croatia
4. IVIĆ ANTUN, Hrvatska / Croatia

Nagrada “Ira Švarc” – posebno priznanje za najbolju izvedbu preludija i fuge J. S. Bacha i nastup na završnom koncertu / Ira Švarc Award – Special Recognition for the best performance of Prelude and Fugue by J. S. Bach and play on the Final Concert
DORA IVEKOVIĆ, Hrvatska / Croatia

Za organizacijski odbor /
For Organising Commitee:
Josip Uglik

Kategorija B / Category B

1 Krpan Ivan Hrvatska/Croatia 96,20 I.
2 Bugarin Petra Hrvatska/Croatia 95,20 I.
3 Iveković Dora Hrvatska/Croatia 94,80 II.
4 Krsnik Čohar Ivan Vihor Hrvatska/Croatia 90,40 II.
5 Škrlec Luka Hrvatska/Croatia 88,20 III.
6 Pui Sin Lei Macao-Kina/Macau-China 87,60 III.
7 Buza Melika BiH/ Bosnia and Herzegovina 87,00 III.
8 Jakopović Sara Hrvatska/Croatia 86,00 III.
9 Martinčević Julijan Hrvatska/Croatia 85,00 III.
10 Šket Petra Hrvatska/Croatia 84,00
11 Huskić Emina BiH/ Bosnia and Herzegovina 82,40
12 Brajković Sven Hrvatska/Croatia 79,20
13 Kostovski Tome Makedonija/Macedonia 74,80
14 Stakić Tijana Hrvatska/Croatia
15 Durmanović Damir BiH/ Bosnia and Herzegovina

Na završnom koncertu nastupit će: / On the Final Concert and the Award Ceremony will play:
Ivan Krpan, Hrvatska / Croatia
F. Chopin: Poloneza u As-duru op. 53 / Polonaise in A flat major op. 53

Petra Bugarin, Hrvatska / Croatia
F. Chopin: Poloneza u c-molu op. 40 br. 2 / Polonaise No. 2 in C Minor Op. 40
B. Papandopulo: Studija br. 4 / Study No. 4

Za organizacijski odbor /
For Organising Commitee:
Josip Uglik

Kategorija A / Category A

1 Pečnik Mia Hrvatska/Croatia 96,60 I.
2 Barišin Elizabeta Hrvatska/Croatia 96,40 I.
3 Bosch David Tobias RH-Njemačka/Croatia-Germany 93,40 II.
4 Sou Sin U Macao-Kina/Macau-China 89,60 III.
5 Ho Chi leng Macao-Kina/Macau-China 86,00 III.
6 Rugani Marijan Hrvatska/Croatia 79,20
7 Mauzer Nikolina Srbija/Serbia 77,80
8 Dmitrović Nicole Hrvatska/Croatia 76,20
9 Vukić Iva Srbija/Serbia 76,20
10 Fong I Leng Macao-Kina/Macau-China 76,00
11 Šošić Bartol Hrvatska/Croatia
12 Stakić Ljubo Hrvatska/Croatia

Na završnom koncertu nastupit će: / On the Final Concert and the Award
Ceremony following will play:

Mia Pečnik, Hrvatska / Croatia
D. Kempf: Dječja suita – Harfa trave / Children’s suite
W. A. Mozart: Sonata u B-duru KV 333 – I. st. / Sonata in B Flat Major KV 333 – 1st movement

Elizabeta Barišin, Hrvatska / Croatia
C. M. Weber: Rondo Brillante u Es-duru op. 62 / Rondo Brillante in E Flat Major op. 62

Za organizacijski odbor /
For Organising Commitee:
Josip Uglik

Dvorana Glazbene škole Franje Kuhača, 6. travnja 2013. u 19,30 sati
Concert hall of the Franjo Kuhač Music School, April 6th 2013. at 7,30 p.m.

Utorak, 2. travnja / Tuesday, April 2

19.30 h Svečano otvaranje natjecanja u Glazbenoj školi Franje Kuhača Osijek
Nastup Tomislava Damjanovića, pobjednika 7. EPTA natjecanja
Opening ceremony at Franjo Kuhač Music School in Osijek –
Concert – Tomislav Damjanović, winner of the 7th EPTA competition

Srijeda, 3. travnja / Wednesday, April 3

9.00 – 14.30 h . Natjecanje – Kategorija A / Competiton for Category A
Pečnik Mia (HR) – Rugani Marijan (HR) – Sou Sin U (Macao-Kina) – Stakić Ljubo (HR) – Šošić Bartol (HR) – Vukić Iva (Srbija) – Barišin Elizabeta (HR) – Bosch David Tobias (HR/Njemačka) – Dmitrović Nicole (HR) – Fong I Leng (Macao-Kina) – Ho Chileng (Macao-Kina) – Mauzer Nikolina (Srbija)
Proglašenje rezultata u A kategoriji / Results for Category A

17.00 – 20.10 h Natjecanje – Kategorija B / Competiton for Category B
Pui Sin Lei (Maca-Kina) – Stakić Tijana (HR) – Šket Petra (HR) – Škrlec Luka (HR) – Brajković Sven (HR)

Četvrtak, 4. travnja / Thursday, April 4

10.00 – 13.30 h Natjecanje – Kategorija B / Competiton for Category B
Bugarin Petra (HR) – Buza Melika (BiH) – Durmanović Damir (BiH) – Huskić Emina (BiH) – Iveković Dora (HR) – Krpan Ivan (HR)

16.00 – 19.10 h Natjecanje – Kategorija B / Competiton for Category B
Jakopović Sara (HR) – Kostovski Tome (Makedonija) – Krsnik Čohar Ivan Vihor (HR) – Martinčević Julijan (HR)
Proglašenje rezultata u B kategoriji / Results for Category B

Petak, 5. travnja / Friday, April 5
9.00 – 14.00 h . Natjecanje – Kategorija C. – I. etapa / Competiton for Category C – 1st stage
Ravlić Veronika (HR) – Ropuš Paula (HR) – Sitchikhina Natalia (Rusija) – Stanković Ana (HR) – Vuković David (HR) – Zeynalov Rustem (Azerbajdžan) – Biškup Marko (HR) – Dovhanj Tihana (HR) – Galić Ivan (HR) – Grlica Roland (HR) – Ivić Antun (HR)

Subota, 6. travnja / Saturday, April 6

9.00 – 14.00 h Natjecanje – Kategorija C – II. etapa / Competition for Category C – 2nd stage
Proglašenje rezultata u C kategoriji / Results for Category C

Subota, 6. travnja / Saturday, April 6

19.30 h Podjela nagrada i koncert pobjednika
Awarding Ceremony and Concert of the Winners