VII. EPTA MEĐUNARODNO NATJECANJE MLADIH PIJANISTA
7th EPTA International Young Pianists Competition

Osijek, 26. – 30. travnja 2011.
Osijek, 26 – 30 April 2011

Rezultati natjecanja u A kategoriji
/ The Results of the Competition in Category A

I. nagrada / 1st award – Pavle Krstić, Srbija / Serbia
II. nagrada / 2nd award – Emil Boyadzhiev, Bugarska / Bulgaria
Sara Komljenović, Hrvatska / Croatia
III. nagrada / 3rd award – nije dodijeljena / has not been given
IV. nagrada / 4th award – Man Shan Chum, NR Kina / PR China

Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe / Croatian Composers Society Award for the best performance of the compulsory composition:
Sara Komljenović, Hrvatska / Croatia

Na završnom koncertu nastupit će: / On the Final Concert and the Award Ceremony following will play:

Pavle Krstić, Srbija / Serbia
F. Chopin: Fantaisie – impromptu u cis-molu op. 66 /
Fantaisie – impromptu in C
Sharp Minor Op 66

Emil Boyadzhiev, Bugarska / Bulgaria
B. Bartok: Rumunjski narodni plesovi / Romanian Folk Dances

Sara Komljenović, Hrvatska / Croatia
B. Šipuš: Sunniva
E. Neupert: Etida op. 17 u A-duru / Etude op 17 in A Major

Man Shan Chum, NR Kina / PR China
J. Haydn: Sonata u Es-duru Hob. XVI: 49, I. st. / Sonata in E Flat Major Hob. XVI: 49, 1st movement

Za organizacijski odbor /
For Organising Commitee:
Josip Uglik

Rezultati natjecanja u B kategoriji
/ The Results of the Competition in Category B

I. nagrada / 1st award – Ruben Kozin, Rusija / Russia
II. nagrada / 2nd award – Monika Ruth Vida, Mađarska / Hungary
III. nagrada / 3rd award – Hristeya Markova, Bugarska / Bulgaria
IV. nagrada / 4th award – Vedran Mihal, Hrvatska / Croatia

Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe / Croatian Composers Society Award for the best performance of compulsory composition:
Ivan Krpan, Hrvatska / Croatia

Na završnom koncertu nastupit će: / On the Final Concert and the Award Ceremony following will play:

Ruben Kozin:
F. Liszt: Tarantella

Monika Ruth Vida:
R. Schumann: Sonata u g-molu op. 22, I. stavak / Sonata in G Minor Op 22, Ist movement

Hristeya Markova:
J.S. Bach: Engleska suita br. 3 u g-molu BWV 808, Preludij / English suite no 3 in G Minor BWV 808, Prelude

Vedran Mihal:
F. Mendelssohn Bartholdy: Rondo capriccioso op. 14

Ivan Krpan:
T. Uhlik: IV etida-varijacija / IV etude-variation

Za organizacijski odbor / For Organising Commitee:
Josip Uglik

Rezultati natjecanja u C kategoriji
/ The Results of the Competition in Category C

I. nagrada / 1st award – Tomislav Damjanović, Hrvatska / Croatia
II. nagrada / 2nd award – nije dodijeljena / has not been given
III. nagrada / 3rd award – Ana Dadić, Hrvatska / Croatia
Tomasz Zajac, Poljska / Poland
IV. nagrada / 4th award – Lovre Marušić, Hrvatska / Croatia

Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe / Croatian Composers Society Award for the best performance of the compulsory composition:
Ana Dadić, Hrvatska / Croatia

Nagrada “Ira Švarc” posebna diploma za najbolju izvedbu preludija i fuge J. S. Bacha / “Ira Švarc” Award (Special diploma) for best performance of Prelude and fugue by J. S. Bach
Tomislav Damjanović, Hrvatska / Croatia

Nagrada KDZ – Zlatnik s motivom grada Zagreba / Zagreb Concert Management Award – Golden coin with a motif of the City of Zagreb
Ruben Kozin, Rusija / Russia

Na završnom koncertu nastupit će: / On the Final Concert and the Award Ceremony following will play:

Tomislav Damjanović, Hrvatska / Croatia
F. Chopin: Andante spianata i Velika briljantna poloneza op. 22 / Andante spianato and Grande polonaise brillante Op 22

Ana Dadić, Hrvatska / Croatia
B. Papandopulo: Studija br. 1 / Study No 1

Tomasz Zajac, Poljska / Poland
F. Chopin: Scherzo br. 2 u b-molu op. 31 / Scherzo No 2 in B Flat Minor Op 31

Lovre Marušić, Hrvatska / Croatia
A. Skrjabin: Etida u b-molu op. 8 br. 11 / Etude in B Flat Minor Op 8 No 11

Za organizacijski odbor / For Organising Commitee:
Josip Uglik

Dvorana Glazbene škole Franje Kuhača,
30. travnja 2011. u 19,30 sati
Concert hall of the Franjo Kuhač Music School,
April 30 th 2011. at 7,30 p.m.

ZAVRŠNI KONCERT I DODJELA NAGRADA
THE FINAL CONCERT AND THE AWARD CEREMONY

1. J. Haydn: Sonata u Es-duru Hob. XVI: 49, I. st. / Sonata in E Flat Major Hob. XVI: 49, 1st movement
Man Shan CHUM (1998.) NR Kina / PR China
4. nagrada u A kategoriji / 4rth award in Category A

2. B. Bartok: Rumunjski narodni plesovi / Romanian Folk Dances
Emil BOYADZHIEV (2000.) Bugarska / Bulgaria
2. nagrada u A kategoriji / 2nd award in Category A

3. B. Šipuš: Sunniva / Sunniva
E. Neupert: Etida op. 17 u A-duru / Etude op 17 in A Major
Sara KOMLJENOVIĆ (1999.) Hrvatska / Croatia
2. nagrada u A kategoriji / 2nd award in Category A
Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe / Croatian Composers Society Award for the best performance of the compulsory composition

4. F. Chopin: Fantaisie–impromptu u cis molu op. 66 / Fantaisie-impromptu in C Sharp Minor Op 66
Pavle KRSTIĆ (1998.) Srbija / Serbia
1. nagrada u A kategoriji / 1st award in Category A
Plaketa EURO – UNIT / Plaquette of EURO-UNIT

5. T. Uhlik: IV. etida – varijacija / IV. etude – variation
Ivan KRPAN (1997.) Hrvatska / Croatia
Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe u B kategoriji /Croatian Composers Society Award for the best performance of the compulsory composition in Category B

6. F. Mendelssohn Bartholdy: Rondo capriccioso op. 14 / Rondo capriccioso Op 14
Vedran MIHAL (1996.) Hrvatska / Croatia
4. nagrada u B kategoriji / 4th award in Category B

7. J. S. Bach: Engleska suita br. 3 u g-molu BWV 808, Preludij / English Suite No 3 in G Minor BWV 808,Prelude
Hristeya MARKOVA (1996.) Bugarska / Bulgaria
3. nagrada u B kategoriji / 3rd award in Category B

8. R. Schumann: Sonata u g-molu op. 22. I.st. / Sonata in G Minor Op 22, 1st movement
Monika Ruth VIDA (1996.) Mađarska / Hungary
2. nagrada u B kategoriji / 2nd award in Category B

9. F. Liszt: Tarantella
Ruben KOZIN (1997.) Rusija / Russia
1. nagrada u B kategoriji / 1st award in Category B
Nagrada KDZ / Zagreb Concert Management Award
Plaketa EURO – UNIT / Plaquette of EURO – UNIT

10. A. Skrjabin: Etida u b-molu op. 8 br. 11 / Etude in B Flat Minor Op 8 No 11
Lovre MARUŠIĆ (1992.) Hrvatska / Croatia
4. nagrada u C kategoriji / 4th award in Category C

11. F. Chopin: Scherzo br. 2 u b-molu op. 31 / Scherzo No 2 in B Flat Minor Op 31
Tomasz ZAJAC (1994.) Poljska / Poland
3. nagrada u C kategoriji / 3rd award in Category C

12. B. Papandopulo: Studija br. 1 / Study No 1
Ana DADIĆ (1993.) Hrvatska / Croatia
3. nagrada u C kategoriji / 3rd award in Category C
Nagrada Hrvatskog društva skladatelja za najbolju izvedbu zadane skladbe / Croatian Composers Society Award for the best performance of the compulsory composition

13. F. Chopin: Andante spianato i Velika briljantna poloneza op. 22 / Andante spianato and Grande polonaise brillante Op 22
Tomislav DAMJANOVIĆ (1992.) Hrvatska / Croatia
1. nagrada u C kategoriji / 1sr award in Category C
Nagrada “Ira Švarc” posebna diploma za najbolju izvedbu preludija i fuge J. S. Bacha /
“Ira Švarc” Award (Special diploma) for the best performance of Prelude and fugue by J. S. Bach
Plaketa EURO – UNIT / Plaquette of EURO – UNIT